Aktualności

Rekordowy wynik zbiórki 32. Finału WOŚP w gminie Jaworzyna Śląska

Wciąż jeszcze żyjemy finałową niedzielą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a nasze myśli krążą wyłącznie wokół świetnego wyniku tegorocznej zbiórki, ale przyszedł czas na podsumowanie 32. Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej.

Mieszkańcy Gminy Jaworzyna Śląska po raz kolejny pokazali wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 32. Finału w całej gminie udało się zebrać rekordową kwotę 39.071,56 zł. To prawie 11,5 tys. zł więcej niż w roku poprzednim.

Chcemy docenić wkład wszystkich, którzy wspierali nas i pomogli nam w organizacji tegorocznego Finału WOŚP. Dlatego serdeczne dzięki ślemy do Sołectwa Pastuchów oraz do Sołectwa Bolesławice za pełne zaangażowanie i przeprowadzenie zbiórek, przygotowanie atrakcji i kiermaszów w swoich sołectwach. Tradycyjnie wspierali nas strażacy z KSRG – Ochotnicza Straż Pożarna w Pastuchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Bolesławicach oraz OSP Pasieczna. Na stoiskach można było zjeść coś ciepłego oraz coś słodkiego. Wszystko przygotowane przez lokalną społeczność, od serca. W Pastuchowie odbył się także pokaz broni i strzelania, dzięki uprzejmości Związek Strzelecki Oddział Strzegom im. Orląt Lwowskich.

Pyszna grochówka, wspólne pieczenie kiełbasek, kiermasz ciast i licytacje to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali wolontariusze z Pastuchowa

Podczas popołudniowej imprezy finałowej w Jaworzynie Śląskiej jak zawsze nie zabrakło atrakcji dla każdego. W hali sportowej przy ul. Świdnickiej na WOŚP-owej scenie wystąpili: Zespół Wokalny Nutabene oraz dzieci ze szkoły tańca YOUR SPACE i Zespół taneczny „Fart” Jaworzyna Śląska. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały także przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej, a niezawodny jak zawsze ZumbaTeam Aneta Witkowska dał pokaz energetycznej zumby.

Na scenie 32. Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej wystąpił Zespół Wokalny Nutabene

Podczas imprezy zarówno na małych jak i nieco starszych czekała moc atrakcji. W strefie zabaw przygotowano urządzenia rozrywkowe udostępnione przez Magenta organizacja imprez okolicznościowych oraz atrakcje przygotowane przez naszych wolontariuszy. Połączenie sił zaowocowało – była dmuchana zjeżdzalnia, kolorowe warkoczyki, serduszkowe kolorowanki, brokatowe tatuaże i malowanie twarzy dzięki Gosia Kuczyńska. Można było także spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, czy w treningu zręcznościowym Blaze Pod udostępnionym przez Miejski Klub Sportowy Karolina w Jaworzynie Śląskiej, poćwiczyć grę w darta z LKS Piotrowice Świdnickie, a także wziąć udział w konkursie na trenarzerach rowerowych przygotowanych przez GLKS w Jaworzynie Śląskiej- sekcja kolarska. Na miłośników wirtualnej rzeczywistości czekały zaś gogle VR z grami zręcznościowymi. Na finałowej imprezie, jak co roku byli też obecni druhowie z Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej i młodzież z Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Jaworzynie Śląskiej.

„Kręcimy dla WOŚP” z sekcją kolarską GLKS w Jaworzynie Śląskiej

Podczas finału WOŚP nie mogło oczywiście zabraknąć trzymających w napięciu licytacji fantów podarowanych przez naszych darczyńców.
❤️I tu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali na licytacje cenne dary od serca i osobom wspierającym tegoroczne aukcje prowadzone przez sztab WOŚP. Cieszymy się, że ta lista jest tak długa -Dziękujemy: Da Grasso Świdnica, Salon fryzjerski „Sara” – Sara Kawa, Firma Bridgestone Diversified Products Poland Sp. z o.o. w Żarowie, Kwiaciarnia „Hortensja”, Usługi Komunalne – Jarosław Kępa, Pracownia Krawiecka Małgorzata Dobroń, Taxi-Przewóz osób Jaworzyna,Świdnica – Michał Winny, Cukiernia w Jaworzynie Śląskiej – Bogusław Huk, Bohema_foto – Piotr i Alicja Knysak, Winnica Silesian, Zakład Fryzjerski Pani Edyty Krawczyk, Zakład Karny Nr 1 we Wrocławiu, Salon Optyczny Godlewscy Jaworzyna Śląska, Kosmetologia Malwina Rutkiewicz-Krzeczowska, Warsztat Piękna Karolina Pruc Jaworzyna Śląska, Miejski Klub Sportowy Karolina w Jaworzynie Śląskiej, „A milky cakes” – Emilia Mrozek, a także Paniom: Wiktoria Bielak, Monika Kaźmierczak, Katarzyna Chmielowiec, Dorota Kutołowska, Agata Pluta, Agnieszka Seremet, Aleksandra Dudek-Jung, Kornelia Bednarczyk, Teresa Mikołajewska, Kamila Sławiecka, Adela Winkowska.

Na wynik tegorocznej zbiórki pracowało szereg wolontariuszy, którzy z uliczną kwestą wyruszyli od samego rana

❤️Specjalne podziękowania ślemy do Pani Moniki Kaźmierczak, Piekarni „Bykowscy” Pana Łukasza Bykowskiego oraz oraz Piekarni A.J. Wychowanek za wsparcie naszych wolontariuszy ciepłym posiłkiem i pieczywem, a także ZPC Śnieżka za coś słodkiego na ząb.

❤️Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Upiecz ciasto dla WOŚP” i w dniu finału obdarowali nas słodkościami, których sprzedaż pozwoliła nam uzyskać tak dobry wynik zbiórki, a także Paniom zaangażowanym w pomoc przy stoisku gastronomicznym.

❤️Największe podziękowania należą się oczywiście wszystkim wolontariuszom, osobom zaangażowanym w organizację Finału oraz każdemu, który 28 stycznia 2024 r. dorzucił swoją cegiełkę na rzecz tegorocznej zbiórki.

❤️ Nie sposób wymienić wszystkich, którzy pomogli nam w tym roku. Mamy nadzieję, że będziecie z nami także w kolejnych latach. Bo przecież Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i o jeden dzień dłużej! Dziękujemy! ❤️❤️

Pełna fotorelacja z 32. Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej w galerii pod linkiem: https://sokibp.pl/…/32-final-wosp-w-jaworzynie…/

Skip to content