Aktualności

Wystawa kartek okolicznościowych w bibliotece

Serdecznie zapraszamy do oglądania wyjątkowej wystawy rękodzieła autorstwa jaworzynianki Teresy Mikołajewskiej. Tym razem w witrynie Biblioteki Publicznej będzie można podziwiać kartki okolicznościowe wykonane metodą scrapbookingu.

Choć zamiłowaniem Pani Teresy jest malarstwo akwarelowe, to w wolnych chwilach jaworzynianka poświęca się także rękodzielnictwie. To, co ostatnimi czasy „spędza sen z powiek” Pani Teresie, to cardmaking czyli nic innego jak – technika polegająca na samodzielnym tworzeniu kartek okolicznościowych na dowolne okazje.

Prezentowane na wystawie kartki zostały wykonane metodą scrapbookingu nazywaną przez niektórych sztuką dekorowania wspomnień. Pani Teresa wkłada serce w każdy detal tworzonej kartki, a na szczególną uwagę zasługują elementy kwietnej dekoracji, które autorka wykonuje w pełni samodzielnie.

To już trzecia wystawa dzieł autorstwa Pani Teresy Mikołajewskiej,

jakie prezentujemy w bibliotece. W 2021 r. biblioteczną witrynę zdobiły akwarele wykonane przez jaworzyniankę, która malarstwem pasjonuje się od ponad 20 lat, natomiast w 2022 r. można było podziwiać witraże oraz lampiony wykonane z kolorowych szkiełek z nadbałtyckiej plaży czyli połączenie ekologii ze sztuką użytkową. Pani Teresa ma na swoim koncie również wystawy w Świdnicy m.in. w wieży ratuszowej.

Skip to content