Pierwszy numer „Dawno temu w Jaworzynie” już dostępny

Mamy ogromną przyjemność przedstawić Państwu pierwszy numer periodyku „Dawno temu w Jaworzynie”.  Czasopismo to będzie wydawane w ramach prowadzonego przez nas projektu, poświęconego historii Gminy Jaworzyna Śląska. W środku można obejrzeć materiały zebrane przez nas: stare zdjęcia, dokumenty, plany, wspomnienia, związane z historią naszej gminy.

Dawno temu w Jaworzynie gazeta
Dawno temu w Jaworzynie, pierwsze wydanie

Pierwsze, bezpłatne wydanie, w postaci dodatku do „Rozmaitości Jaworzyńskich” już można odebrać w wybranych placówkach handlowych na terenie całej gminy. Kolejne numery, już jako samodzielne czasopismo, w większym formacie, planujemy wydawać co kwartał. Najbliższe wydanie pojawi się tuż po wakacjach.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zamieszczonymi artykułami i  materiałami oraz zachęcamy do czynnego udziału w udziału w projekcie. Dotychczas, dzięki własnej inicjatywie , informacjom oraz darom otrzymanym od Państwa, udało nam się zgromadzić ponad  300 różnego rodzaju pamiątek historycznych, które tworzą Cyfrowe Archiwum Historii  Gminy Jaworzyna Śląska.

Życzymy Państwu miłej lektury i zachęcamy do dzielenia się uwagami na temat tego, co chcieliby Państwo zobaczyć lub zmienić w kolejnych numerach. Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: historia@sokibp.pl, numerem telefonu 504088676, w godzinach pracy Sekretariatu SOKiBP lub poprzez profil SOKiBP w serwisie Facebook.

Numer dostępny jest do pobrania w wersji cyfrowej (dokument pdf).

Przypominamy, że z materiałami w formie cyfrowej można zapoznać się na stronie projektu.
Skip to content