AktualnościGalerie

Za nami Jaworzyński Jarmark Bożonarodzeniowy

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w sobotę 16 grudnia wewnątrz Hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej.

Impreza rozpoczęła się Biegiem Mikołajkowym dla najmłodszych oraz kiermaszem świątecznego rękodzieła, stroików, wypieków i przysmaków.

Nie byłoby jarmarku bez kolędowania i występów artystycznych! W tym roku na scenie zaprezentowały się zarówno przedszkolaki z jaworzyńskiego Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka”, jak i dzieci oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Wystąpili również: Zespół taneczny „Fart”, szkoła tańca „Your Space” oraz Schola z Mrowin, seniorki ze Stowarzyszenia „Wspierajmy się 60+” oraz zespół Jaworzynianie.

O godzinie 16:00 odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju z rąk przedstawicieli Hufca ZHP w Świdnicy: hm. Piotra Pamuły i hm. Violetty Sobczak.

Podczas jarmarku nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, które mogły wziąć udział w warsztatach z wykonywania ozdób świątecznych. Na chętnych czekały dmuchana zjeżdżalnia i zamek oraz malowanie twarzy przygotowane przez firmę „Magenta”. W specjalnie przygotowanej zagrodzie można było się spotkać z najważniejszym gościem Jarmarku – Świętym Mikołajem.

W trakcie imprezy odbyło się także wręczenie nagród w Bożonarodzeniowych Konkursach Plastycznych oraz pokonkursowa wystawa szopek i kartek bożonarodzeniowych.

W tym roku Jarmark miał także swój wydźwięk charytatywny. Podczas imprezy odbył się świąteczny kiermasz oraz charytatywna ZUMBA, z których dochód został przekazany na rzecz jaworzynianki Agatki Salamon, wymagającej operacji serca w bostońskiej klinice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia świątecznej atmosfery podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego: występującym oraz nauczycielom i instruktorom przygotowującym swoich podopiecznych do występów.

Pragniemy podziękować także wszystkim, dzięki którym tegoroczny świąteczny kiermasz był tak bogaty i różnorodny: Skarby Lutomii, „4 pory roku”, La_lumierr_jewellery, Rękodzieła Pętelka, Wellness or whatever, Pasieka Zosia i Jaś, KGW Bolesławice, Soniaadora, Magrola handmade and crystal, KGW „Fit babki”, Stowarzyszenie „Wspierajmy się 60 +”, Stowarzyszenie Przyjaciół Jaworzyna Śląska, Rada Parafialna Pasieczna, Pracownia Joleńka, Mamy Farta, ZERiI w Jaworzynie Śląskiej.

Skip to content