IV Turniej Piłki Halowej OSP za nami

IMGP0152Do udziału w IV Turnieju Piłki Halowej OSP o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej, który odbył się 23 stycznia 2016 r.  zgłosiło się sześć drużyn, reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z terenu naszej gminy. Gościnnie w sportowych zmaganiach udział wzięła także czeska drużyna strażacka z Teplic nad Metują, a łącznie w turnieju zagrało ponad 80 zawodników. Po rozlosowaniu ekip do dwóch grup rozpoczęto mecze o wejście do Finału imprezy. Mecze były bardzo wyrównane, a niektóre ze spotkań rozstrzygane były dosłownie w ostatnich sekundach. Efektowne bramki, obrony i parady bramkarzy cieszyły oczy zebranych na hali sportowej widzów. W ferworze sportowej walki niektórzy druhowie czasami przekraczali zasady fair-play, lecz ich rozpalone głowy natychmiast „gasili” żółtymi kartkami sędziowie zawodów.

W finale Turnieju spotkały się reprezentacje OSP Pasieczna i OSP Nowice, która ostatecznie pokonała strażaków z Pasiecznej 3:1 i tym samym zajęła I miejsce w Turnieju. III miejsce wywalczyła drużyna OSP Piotrowice, która w finale zmierzyła się z reprezentacją OSP Pastuchów.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w SOKiBP, gdzie okolicznościowe puchary, statuetki i dyplomy wręczali Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Prezes Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Pani Mariola Krejwis-Piasecka oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Ireneusz Besser. Oprócz pucharów za zajęte miejsca, przyznano także nagrody indywidualne, które otrzymali: dla najlepszego bramkarza Turnieju – Dominik Więcław, a dla najlepszego zawodnika –  Mariusz Charytanowicz. Tegoroczna nagroda specjalna powędrowała do zawodnika z Czech Stefana Sabo, a w konkursie rzutów karnych zwyciężył druh z Piotrowic Piotr Mrozek.

Zobacz galerię zdjęć z Turnieju i uroczystości wręczenia nagród

 

Skip to content