Aktualności

Geo-warsztaty w bibliotece z okazji Dnia Dinozaura

W środę 28 lutego w godz. od 14.30 do 16.00 SOKiBP zaprasza na Geo-zabawę, w czasie której dzieci poznają prehistoryczne ślimaki, amonity i trylobity.

Geo-zabawa składać się będzie z kilku etapów:

1. WŁĄCZ FANTAZJĘ – dzieci malują formy gipsowe, są to trylobity, amonity i łodzik, czyli zwierzęta, które żyły dawno temu, jeszcze przed dinozaurami – kolorystyka prac dowolna.

2. MAŁY ODKRYWCA – dzieci otrzymują kulę piaskowo-gipsową, w której ukryty jest pradawny ślimak, małż czy też belemnit. Otrzymują odpowiedni warsztat pracy: młotek, dłuto, pędzelek i zajmują się majsterkowaniem i dłubaniem.

3. PIRYT – dzieci robią papierowY PIRYT lub Diament

4. GEO – ODKRYWANKA – wspólna gra skojarzeniowa , tematyczna

Każde dziecko biorące udział w geo-zabawie otrzymuje pamiątkową pieczęć: ODKRYWCA – PALEONTOLOG. Dzieci zabierają do domu wszystko to, co wykonały podczas zabawy, która trwa 1,5 godziny.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z prawdziwymi skamieniałościami oraz dowiadują się, jak nazywały się zwierzęta z ery paleozoicznej i mezozoicznej, jak wyglądały, co jadły, jak się poruszały i które wyginęły, a które przetrwały do dziś.

Wstęp 45 zł. Zajęcia poprowadzi Monika Burdka. Zapisy w Bibliotece Publicznej do 23 lutego lub pod numerem tel. 74 8584136. Liczba miejsc ograniczona.

Skip to content