„Fart” na Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej

W minioną niedzielę formacja taneczna „Fart” wzięła udział w IX Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej. Na zawodach rozgrywanych w Górze koło Leszna dziewczęta wystartowały w kategorii juniorek pom-pom. W swoim debiucie na imprezie tej rangi, młode tancerki z Jaworzyny Śląskiej zajęły czwarte miejsce. Dziewczętom oraz instruktorom Pani Annie Trzeciak i Panowi Lubomirowi Szmidowi należą się gratulacje za udany debiut. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, zespół miał zaledwie miesiąc na przygotowania do Mistrzostw.

W Mistrzostwach w kategoriach baton, buława, flagi, pom-pom i show-dance wzięły udział formacje reprezentujące 20 ośrodków tanecznych. Prezentacje odbywały się na hali sportowej „Arkadia” i potrwały od wczesnego ranka do późnego wieczora, a ich liczba przekroczyła 200.

Dziękujemy naszym zaprzyjaźnionym formacjom ze Świdnicy i Dzierżoniowa za towarzystwo na Mistrzostwach, a także Gminie Jaworzyna Śląska, która sfinansowała nowe, efektowne stroje dla członków zespołu.

Formacja taneczna „Fart” w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Dziewczęta z zespołu mają na koncie występy nie tylko na lokalnych i regionalnych imprezach, ale także występy zagraniczne. Po okresie wakacyjnym, od września będzie prowadzony nabór chętnych do zespołu. Szczegółowe informacje na ten temat ukażą się na naszej stronie internetowej.

Skip to content