Wystawa akwareli autorstwa jaworzynianki Teresy Mikołajewskiej

Zapraszamy do oglądania wystawy prac Pani Teresy Mikołajewskiej. Pani Teresa urodziła się i mieszka w Jaworzynie Śląskiej, a malarstwem pasjonuje się od dziecka. Początkowo wzorem do naśladowania była dla Pani Teresy matka chrzestna, która również zajmowała się sztuką. W późniejszych latach Pani Teresa, chcąc nadal rozwijać swoją twórczą pasję, uczestniczyła w spotkaniach Stowarzyszenia „Kanon” ze Świdnicy, gdzie jak sama przyznaje, wiele nauczyła się od innych amatorów malarstwa.  Jednak, podobnie jak w wypadku cioci Pani Teresy, czas na pełne poświęcenie się pasji przyszedł wraz z emeryturą. 

Ulubioną techniką malarską Pani Teresy jest akwarela, dzięki której autorka wielu prac  o przeróżnej tematyce, może dać ujście swojej wrażliwości na piękno natury i z zachwytem pochylić się nad detalami przyrody. W obrazach Pani Teresy często można odnaleźć znajome widoki z jaworzyńskich okolic i Żwirowni. Oprócz malarstwa, któremu Pani Teresa poświęca się już od 20 lat, autorka prac zajmuje się również fotografią oraz tworzy dzieła z zakresu tzw. „ sztuki użytkowej” – lampiony i witrażyki wykonane ze szkiełek z nadmorskiej plaży. Wystawa w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej to nie pierwsza wystawa prac Pani Teresy Mikołajewskiej, która na swoim koncie ma również wystawy w Świdnicy m.in. w wieży ratuszowej.

Obrazy autorstwa Pani Teresy Mikołajewskiej można podziwiać w witrynie Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01) od 28 maja 2021 r.

Skip to content