Aktualności

Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych

Narodowy Program Rozwoju czytelnictwa 2.0

Miło jest nam poinformować, że Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej otrzymała ze środków Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Dzięki udziałowi w programie, jeszcze w tym roku do Biblioteka dodatkowo wzbogaci się o nowe zbiory oraz udostępni czytelnikom szerszy dostęp do wydawnictw w postacie e-booków. Dofinansowanie w 2022 roku z programu NPRCz wynosi 10.787,00 zł.

Jednym z priorytetów tego Programu jest poprawienie oferty bibliotek publicznych, czemu służyć ma dofinansowywanie zakupów nowości drukowanych i audiobooków oraz zdalnego dostępu do e-booków „także poza godzinami otwarcia placówek bibliotecznych, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu”. W wypadku jaworzyńskiej Biblioteki jest to bezpłatny dostęp do zasobów Legimi.

Koordynatorem przedsięwzięcia, którego celem jest dofinansowanie zakupu nowości dla polskich bibliotek publicznych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest Biblioteka Narodowa.

Skip to content