Aktualności

Wystawa obrazów Anny Maciejewskiej

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy prezentującej kolejne dzieła świdnickiej artystki Anny Maciejewskiej. Tym razem biblioteczną wystawą zawładnęły miejskie pejzaże z architektonicznymi perełkami Świdnicy i okolic. Ekspozycję dopełniają niebanalne wizerunki ptaków (nie tylko tych z miasta) i akwarelowe ptasie portrety.

Życie Pani Anny, jak sama przyznaje, spina klamra dwóch pasji – malarstwa i miłości do zawodu nauczycielskiego. Świdniczanka ukończyła naukę z zakresu projektowania architektonicznego, jednak swoje skrzydła rozwinęła dopiero w zawodzie nauczycielskim. Jako pedagog stworzyła swój własny program nauczania z elementami arteterapii, który wykorzystała na zajęciach plastycznych i w pracy z uczniami dysfunkcyjnymi. Po dłuższej przerwie, i na dobre, Pani Anna powróciła do malarstwa w 2018 roku, zakochując się w akwareli, która, cytując za autorką dzieł, „dzięki <kontrolowanej  nieprzewidywalności> pozwala na wypowiedzi artystyczne, doskonale wpisując się w nastrój towarzyszący podczas malowania”. Twórczość Pani Anny to głównie tematyka przyrodnicza, architektoniczna, marynistyczna, postacie ludzkie i zwierzęta.

Prace autorstwa Pani Anny Maciejewskiej eksponowane były w zbiorowej wystawie akwareli w świdnickiej Galerii Fotografii (maj 2020 r.), w wystawie  indywidualnej w Galerii Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie (sierpień 2021 r.) oraz w świdnickiej Wieży Ratuszowej (kwiecień/maj 2022).

Akwarele świdniczanki stałe miejsce zajmują w Galerii Impuls w Podkowie Leśnej, w Biurze Informacji Turystycznej w Świdnicy, w mini galerii Instytut Piękna – Ella oraz w sklepie firmowym Fabryka Czekolady „Śnieżka”, dzieła można zobaczyć także w galerii „Artyści – Sztuka u Fryzjera” w Szczecinie. Prace autorstwa Pani Anny stały się również inspiracją dla innych artystów. Malarka współpracuje z poetką Alicją Krawiec oraz Izabelą Joanną Gańcza Pacuła.

Obrazy Pani Anny Maciejewskiej można podziwiać w witrynie Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01). Zainteresowanych twórczością Pani Anny odsyłamy także do profilu artystki na Facebooku Piece of Ann oraz na Instagramie https://www.instagram.com/piece_of_ann

Skip to content