Galerie

Warszawa – „Kultura Dostępna”, 29.11.2023 r.

Ochoczo wracamy pamięcią do naszej wizyty w Warszawie, żałując, że wyjazdy w ramach Programu „Kultura Dostępna” tak szybko dobiegły końca… W ubiegłą środę stolica przywitała nas niemałym chłodem, ale nic nie mogło stanąć na przeszkodzie odwiedzeniu wszystkich zaplanowanych punktów na mapie Warszawy.

Poranny spacer uliczkami Starego Miasta stanowił doskonały wstęp do dalszego zwiedzania stolicy. W Muzeum Narodowym zachwyciliśmy się kunsztem malarskim polskich artystów tworzących u schyłku XIX wieku. „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki, pastele Wyspiańskiego czy urokliwe malunki Chełmońskiego – to tylko niektóre z obrazów, jakie na długo zapadną w pamięć uczestnikom wyjazdu. Nie lada gratką okazała się również wizyta w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także wjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie przed turystami z Jaworzyny Śląskiej roztoczył się wyjątkowy widok na rozświetloną po zmroku panoramę wielkomiejskiej architektury. Podczas wizyty w mieście mocno naznaczonym wojennym piętnem, nie mogło również zabraknąć odwiedzin w Muzeum Powstania Warszawskiego i chwili zadumy nad Grobem Nieznanego Żołnierza.

Zarówno wyjazd do Krakowa, Wrocławia, jak i Warszawy zostały zorganizowane w ramach projektu „Niedaleko do kultury” objętego programem „Kultura Dostępna”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content