Jarmark Wielkanocny, 2.04.2023 r.

W Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 r. w Hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Ślaskiej odbył się coroczny jaworzyński Jarmark Wielkanocny.

Impreza jak zawsze obfitowała w różnego rodzaju kiermasze: wielkanocnych ozdób, rękodzieła, świątecznych smakołyków, ciast i wypieków przygotowanych przez sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i lokalnych producentów. Podczas imprezy prowadzona była także akcja charytatywna na rzecz Agatki Salamon, trzylatki, pochodzącej z Jaworzyny Śląskiej.

W trakcie jarmarku odbyła się także uroczystość wręczenia nagród w konkursach plastycznych organizowanych przez SOKiBP. Można było również podziwiać wystawę Marzann’2023 oraz prac nagrodzonych w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym: tradycyjnych pisanek, palm oraz kartek wielkanocnych.

Fotorelacja z uroczystości wręczenia nagród.

Nie mogło oczywiście zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Dzieci miały okazję beztrosko pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, wziąć udział w świątecznych warsztatach malowania pisanek lub sfotografować się z sympatycznym kurczakiem. Jak zwykle czas przybyłym na jaworzyński jarmark umiliły występy artystyczne. W swoim świątecznym układzie zaprezentowała się formacja taneczna „Fart”, wystąpił również Zespół „Jaworzynianie”.

Za wspólną imprezę dziękujemy tegorocznym wystawcom:

Stowarzyszenie Wspierajmy się 60+ , Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jaworzyna Śląska, Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Jaworzynie Śląskiej, Sołectwo Pastuchów, Szczęśliwa Kurka, Wellness or whatever, Soniaadoraa, Pracownia Joleńka, Przedszkole Samorządowe Chatka Puchatka w Jaworzynie Śląskiej, Magenta organizacja imprez okolicznościowych.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z imprezy:

Skip to content