Rafting Przełomem Bardzkim

IMGP2759Klub Młodzieżowy nawet w czasie wolnym od pracy nie próżnuje i wybiera aktywną formę spędzania czasu, a dowodzi tego wycieczka, na jaką wybrali się wolontariusze wraz z opiekunami.

3 sierpnia br. w ramach nagrody za cały rok ciężkiej pracy, Klub Młodzieżowy udał się do Barda na rafting Przełomem Bardzkim czyli sportowo-rekreacyjną odmianę spływu rzecznego. Młodzież przepłynęła w pontonach 15 km Nysą Kłodzką – od Młynowa przez Podytnie, Morzyszów, Opolnicę, pięcioma meandrami wciskającymi się w Góry Bradzkie, aż do przystani w Bardzie – co oznacza blisko 3 godziny ciągłego wiosłowania i przedzierania się przez mielizny oraz czyhające na ponton kamienie.

Na szczęście wszyscy cali i zdrowi, choć może troszkę zmęczeni (a niektórzy także nieco zmoczeni) i wdzięczni panom instruktorom za pomoc, dotarli do przystani. Młodzież, jak na wolontariuszy przystało, połączyła przyjemności z czynieniem dobra i będąc już na suchym lądzie, tradycyjnie wzięła udział w akcji Marzycielska Poczta. Tym razem Klub Młodzieżowy własnoręcznie wykonanymi pocztówkami w postaci kolorowych lodów doda otuchy i siły do walki z chorobą dziesięcioletniej Natalce z Piły.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z wyjazdu:

Skip to content