Aktualności

Dzień Kropki z przedszkolakami

Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności obchodzone 15 września, które początek swojej historii miało w 2003 roku. Dokładnie bowiem dwadzieścia lat temu do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”. Co roku Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej chętnie przyłącza się do obchodów tego święta, promując twórcze działania i zabawę z „kropką” w najróżniejszej postaci.

„Kropka” to historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że nie potrafi rysować. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona nie potrafiła wymyślić nic interesującego jako jedyna w klasie. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. I z tą jedną kropką wszystko się zmieniło. Był to początek drogi Vashti. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić tę pierwszą kropkę. Od tamtej pory kropka z opowiadania Petera H. Reynoldsa stała się symbolem kreatywności i inspirowania, a Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie.

Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej w tym roku świętowała ten dzień z dwoma grupami przedszkolaków: grupą „Maleństw” i „Puchatków” z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej, tworząc piękne prace i zapoznając się z historią Vashti.

Skip to content