Dawniej i dziś – kontynuacja projektu

dawniejidzisSamorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczne w Jaworzynie Śląskiej w 2011 roku rozpoczął realizację projektu „Jaworzyna Śląska – dawniej i dziś”, którego celem jest zebranie informacji na temat historii Gminy Jaworzyna Śląska.
Projekt wystartował dzięki dofinansowaniu z programu „Bank Ambitnej Młodzieży” Fundacji Banku Zachodniego WBK S. A., który ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska, narodu i państwa polskiego. Część materiałów, które udało nam się zebrać zgromadziliśmy na stronie internetowej www.dawniejidzis.jaworzyna.net. Zorganizowaliśmy także wystawę starych zdjęć i widokówek Gminy Jaworzyna Śląska, którą można było oglądać ulicach miasta oraz wydaliśmy kalendarz, zawierający część zebranych materiałów. Zamierzamy kontynuować nasz projekt, aby jak najlepiej zachować historię naszej gminy.

Ponownie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które są w stanie pomóc naszej instytucji w uzyskaniu informacji na temat historii Gminy Jaworzyna Śląska. Szczególnie cenne są dla nas stare zdjęcia, dokumenty oraz oczywiście wspomnienia osób, które pamiętają takie momenty jak chociażby zasiedlanie naszego regionu po II Wojnie Światowej. Wszystkich, którzy mogą pomóc prosimy o kontakt z Sekretariatem SOKiBP bezpośrednio, pod numerem telefonu 74 8584136 lub 513 186 132 lub poprzez pocztę elektroniczną: kontakt@sokibp.pl