Spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz

Kiedy:
Listopad 25, 2021@5:00 pm – 7:00 pm
2021-11-25T17:00:00+01:00
2021-11-25T19:00:00+01:00
Gdzie:
Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej
Wolności 23 b
58-140 Jaworzyna Śląska

25 listopada br. zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz – autorką książek Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen oraz Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła.

AGNIESZKA DOBKIEWICZ

Dziennikarka związana z Dolnym Śląskiem. Promuje historię regionu, a szczególnie tematykę byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, którego historia jest ciągle niezbadana do końca, a ludzkie tragedie, do których tam doszło, niedopowiedziane. Z pasji do historii powstała Fundacja Idea, którą kieruje i która zajmuje się właśnie promocją dolnośląskich dziejów. Fundacja tworzy m. in. Świdnicki Portal Historyczny. W 2020 roku w wydawnictwie Znak Horyzont napisała również swoją pierwszą książkę pt. Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen, która zyskała status bestsellera, miała od tego czasu już dwa wydania i jest tłumaczona na język czeski.

Jej najnowsza książka – Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła to zbiory reportaży, które oparte są na zachowanych archiwaliach oraz relacjach ofiar i ich rodzin. Ukazuje losy młodych kobiet a właściwie dziewczyn, które dostały się w tryby niemieckiego mechanizmu wyniszczania ludności z podbitych terenów. Pokazuje hart ducha i wolę przeżycia, dzięki któremu udało im się ocaleć z Marszy Śmierci, kiedy były gnane boso w kilkunastostopniowych mrozach w bezsensownych ewakuacjach. Ale pokazuje też dziewczyny, którym nie wystarczyło sił, które nie zdołały wypełnić danej sobie obietnicy i marzenia, że przeżyją i że zjedzą słodkie…truskawki…

Spotkanie autorskie odbędzie się w Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Wolności 23 b. Początek wydarzenia jest zaplanowany na godzinę 17:00.

Skip to content