Przywitaliśmy wiosnę

23 marca 2019 r. na terenie kompleksu boisk „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej Klub Młodzieżowy wraz z uczestnikami konkursu na najpiękniejszą Marzannę organizowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną, przywitali wiosnę.

Rzut piłką „Tic-Tac”

Pierwsza tegoroczna impreza plenerowa obyła się w towarzystwie pięknej, słonecznej, iście wiosennej pogody, tym samym przyciągając sporą liczbę dzieci tęskniących za zabawami na świeżym powietrzu. Na nudę oczywiście nie było miejsca, a zadbali o to Wolontariusze Klubu Młodzieżowego, którzy przygotowali szereg zabaw, gier i konkursów z nagrodami dla najmłodszych. Nie mogło zabraknąć pierwszego w tym roku toru przeszkód, malowania kredą i wspólnych tańców.

Krótki film relacjonujący przebieg sobotniej imprezy

Dużym powodzeniem cieszył się też konkurs z udziałem ogromnego „Tic-Taca”, gra w kręgle skandynawskie i stoisko origami. Na zakończenie imprezy odbyła się wielka bitwa na kolorowe kulki, która sprawiła zarówno dzieciom, jak i obserwującym to barwne widowisko dorosłym, mnóstwo radości.

Ale czymże byłoby powitanie wiosny bez tradycyjnej Marzanny? Jak co roku, podczas imprezy został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą Marzannę roku 2019. W tym roku do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 16 marzann. Po wspólnych zabawach i prezentacji wszystkich kukieł, przyszedł czas na werdykt jury, w którym zasiedli wolontariusze Klubu Młodzieżowego. W kategorii grupowej nagrody otrzymały grupy w składzie: Małgorzata Musielewicz, Kladia Mechla i Julia Mechla; Aleksandra Szuman i Julianna Waliszek oraz Grupa Żłobkowa z Jaworzyny Śląskiej pod opieką Pani Sabiny Michalskiej i Joanny Kwarciak. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Grupie Kangurki z Przedszkola w Jaworzynie Śląskiej pod opieką Pani Marty Kolasińskiej oraz grupie dziewcząt w składzie: Hanna Sułek, Jagoda Pacioch, Kinga Wardach, Anna-Maria Michalska, Alicja Drobniecka i Hanna Pałeczka. W kategorii prac indywidualnych nagrody powędrowały do Mai Bartczak i Anny-Marii Michalskiej. Każdy z uczestników konkursu został nagrodzony słodkim upominkiem. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy na wspólne witanie wiosny za rok.

Zaparzamy do oglądania fotorelacji z imprezy

Skip to content