„Nie ma żadnej mafii”

Ten tekst z popularnego dowcipu o kurach doskonale pasuje do atmosfery i klimatu rozrywki, którą w czasie ferii zimowych zajmowali się członkowie Klubu Młodzieżowego przy SOKiBP wraz z zaprzyjaźnionymi gośćmi.

„Mafia” to popularna towarzyska gra fabularna symulująca walkę pomiędzy poinformowaną mniejszością (mafią) i niepoinformowaną większością (miastem). Gra wymaga i rozwija umiejętności obserwacji i analizy zachowań, wyciągania wniosków, przekonywania, a także kontroli mowy ciała oraz innych sygnałów niewerbalnych. Można rozgrywać ją w zasadzie wszędzie.

Grupa młodzieży z Jaworzyny podczas ferii zimowych rozegrała kilkanaście sesji w ciągu dwóch dni. Było to ponad 8 godzin doskonałej rozrywki i gimnastyki umysłu oraz ciała. Sesje odbyły się w nowym obiekcie sportowo-edukacyjnym oraz w Bibliotece Publicznej. Mistrzem gry był Piotr Zaręba.

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w tego typu przedsięwzięciach, obserwuj fanpage Klubu Młodzieżowego z Jaworzyny Śląskiej. Niedługo zapewne rozegramy kolejną sesję gry. A póki co – „Nie ma żadnej mafii”. ;)

Skip to content