Zwycięstwo na Zamku Książ

ksiaz_rota10W ostatni weekend czerwca 2014 r., na terenie Zamku Książ odbyły się Warsztaty Średniowieczne i Turniej Rycerski. Była to trzecia tego typu impreza, 0rganizowana przez Śląską Rotą Najemną z Wałbrzycha oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Walki, pokazy artyleryjskie broni czarno prochowej, stoiska rzemiosł dawnych, inscenizacja bitwy, koncerty muzyki dawnej oraz warsztaty związane ze średniowieczem, to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji na dziedzińcu zamkowym.

W imprezie czynny udział wzięli też członkowie Roty Św. Barbary, czyli grupy rekonstrukcji historycznej, działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej, którzy rozbili swoje namioty w średniowiecznym obozowisku na tarasach Zamku Książ. Nasi rycerze wzięli czynny udział w turniejach bojowych, które stanowiły największą atrakcję imprezy. Krzysztof Bawolski zakończył swój udział w turnieju w ćwierćfinale, w którym przegrał zaledwie o jeden punkt. O wiele lepiej zaprezentował się Michał Góra, który zajął pierwsze miejsce, wygrywając turniej bojowy lekkozbrojnych (XII – XIII wiek).

Podczas imprezy na Zamku Książ odbyły się koncerty muzyki dawnej, warsztaty czerpania papieru, turniej łuczniczy, prelekcja i pokazy dotyczące medycyny, a także tortur w średniowieczu. Na fosie odbywała się nauka miotania toporem i włócznią, a także rzucania nożem. Odbył się także ciężkozbrojnych (XIV – XV wiek), w którym brali udział rycerze z różnych części kraju. Dużą atrakcją była inscenizacja walki ze zdobywaniem obozowiska, w której czynny udział brali nasi rycerze.

Zobacz galerię zdjęć z imprezy na Zamku Książ