Zbiórka krwi 18 marca

18 marca 2020 roku (środa) w obiekcie wielofunkcyjnym na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się zbiórka krwi, którą przeprowadzą pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Osoby zainteresowane udziałem w zbiórce proszone są o stawienie się z dowodem osobistym w  godzinach od 9:30 do 13:30.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu informuje, że w związku z narastającym napięciem społecznym wywołanym zagrożeniem epidemią koronawirusa, aktualnie spada ilość pobranej krwi. Pracownicy RCKiK przypominają – oddawanie krwi jest procesem bezpiecznym, a jako placówka centrum krwiodawstwa stara się dopełnić wszelkich procedur bezpieczeństwa, które chronią Dawców oraz ich krew.
W związku z powyższym, w trosce o zdrowie dawcy i pacjenta RCKiK przypomina, że:

  1. do oddania krwi nie powinny zgłaszać się osoby mające objawy infekcji (podwyższona temperatura, katar, kaszel, duszność, ból gardła), do oddania krwi można zgłosić się 14 dni po ustąpieniu objawów infekcji lub 14 dni po zakończeniu leczenia;
  2. ze względu na wystąpienie zakażeń wywołanych koronawirusem aktualnie obowiązuje 14-dniowa dyskwalifikacja dawców, którzy przebywali lub mieli kontakt z osobami powracającymi z krajów, gdzie występuje najwięcej przypadków zakażenia SARS-CoV-2 (należy uwzględnić również krótkotrwały pobyt np. na lotnisku).

W związku z remontem ul. Ogrodowej informujemy, że w dniu zbiórki nie będzie możliwości bezpośredniego wjechania na ul. Sportową. Prosimy o dojście na miejsce zbiórki pieszo.