Zbiórka krwi 13 listopada

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu przeprowadzi w Jaworzynie Śląskiej, w dniu 13 listopada 2019 r. (środa) zbiórkę krwi. Osoby zainteresowane udziałem w zbiórce proszone są o stawienie się w obiekcie wielofunkcyjnym na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej, z dowodem osobistym, w  godzinach od 9:30 do 13:30.


W sposób lawinowy zwiększa się ilość pacjentów potrzebujących krwi, spada natomiast ilość osób mogących oddać krew( duża ilość dyskwalifikacji). Ta smutna rzeczywistość, może mieć potencjalnie wpływ na każdego z nas. Krwi nie da się wyprodukować, tylko drugi człowiek może się nią podzielić. Aktualnie z krwi korzystają m.in: osoby chore na białaczkę i inne nowotwory, osoby po wypadkach, po przeszczepach.

Z tego drogocennego daru korzystają zarówno noworodki jak i osoby starsze. Już w najbliższy środę (13.11) RCKiK będzie organizowało zbiórkę krwi w Jaworzynie Śląskiej. Każdy nowy Dawca jest na wagę złota.
Tylko dzięki wsparciu lokalnego środowiska, możliwa jest promocja wydarzenia. Pamiętajmy – zbiórka krwi to nie wydarzenie kulturalne lecz nasza wspólna polisa ubezpieczeniowa.

Aktualne stany magazynowe krwi w poszczególnych centrach krwiodawstwa można sprawdzić na stronie https://krew.info/zapasy/.