Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem

W piątek 6 listopada 2020 r. po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć podróżnika – Pana Bolesława Grabowskiego. Tym razem podczas spotkania będzie można wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z niedawno odbytej podróży Pana Bolesława do Meksyku.

Sam podróżnik w takich słowach komentuje swoją wyprawę: „Podróż przez półwysep Yukatan i nie tylko… Zwiedzanie zabytków kultury Majów, Zapoteków i Azteków. Zachwycanie się piramidami z dalekiej przeszłości. Wioski w buszu, gdzie żyją potomkowie indiańskich plemion w domkach pokrytych trzcinowymi dachami. Jedno z największych miast świata- Meksyk. Majestatyczne wulkany- niektóre czynne, dymiące! Pokłoniliśmy się Matce Boskiej z Guadelupe w największym sanktuarium obu Ameryk. Podziwialiśmy setki tysięcy motyli w sosnowym lesie. Zażywaliśmy kąpieli w cenotach i w turkusowych wodach Morza Karaibskiego. Słuchaliśmy Mariachi- zespołów, które grają tradycyjną muzykę meksykańską. Meksyk! Zachwyca historią, kolorami, muzyką.”

Pan Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii. Obieżyświat zwiedził wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i w wielu krajach europejskich.

Spotkanie odbędzie się w piątek 6 listopada br. w Sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej (ul. Sportowa 1), a jego początek zaplanowany jest na godzinę 16:30.

Uwaga! Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi, z tego też względu liczba miejsc na spotkaniu będzie ograniczona. Ze względu na aktualne obostrzenia, każdy uczestnik spotkania zobowiązany jest także do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia, które będą dostępne na miejscu wydarzenia przed spotkaniem lub do wcześniejszego wydrukowania poniżej:

Formularz o stanie zdrowia (pdf)