Aktualności

Zapraszamy na Piknik z Produktem Polskim „Zdrowo na ludowo”

Wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa zapraszamy Was na festyn „Zdrowo na Ludowo”, podczas którego odbędą się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. W konkursie wezmą udział Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu świdnickiego, a jury konkursu będzie oceniać tradycyjne potrawy regionalne z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego, charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich lub stowarzyszenia. Zwycięzca etapu powiatowego awansuje do półfinału wojewódzkiego.

Organizatorem głównym konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a współorganizatorem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Oprócz konkursu kulinarnego, w trakcie imprezy będzie można obejrzeć i wysłuchać występów zespołów ludowych. Na scenie wystąpią zespoły „Jaworzynianie” oraz „Gajkowianie”. Zapraszamy też na stoiska lokalnych producentów rolnych, a najmłodsi będą mogli skorzystać z animacji i zabaw promujących zdrowe, lokalne produkty rolne. Na miejscu dostępny będzie park dmuchanych urządzeń rozrywkowych. Po ogłoszeniu wyników konkursu zapraszamy na zabawę taneczną, która potrwa do godz. 22:00.

Impreza odbędzie się 15 lipca 2023 r. w godzinach od 14:00 do 22:00, na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1 w Jaworzynie Śląskiej.

Skip to content