Zapraszamy na Jaworzyński Jarmark Bożonarodzeniowy

Chcesz spotkać się ze świętym Mikołajem i przywitać z jego Elfami? Marzy Ci się żywa choinka? A może poszukujesz czegoś dobrego na świąteczny stół? Przyjdź na Jarmark Bożonarodzeniowy w Jaworzynie Śląskiej i poczuj atmosferę świąt!

Serdecznie zapraszamy na jaworzyński jarmark, który odbędzie się 17 grudnia w godzinach 15:30-17:30. Na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w specjalnie przygotowanej świątecznej zagrodzie będzie czekał św. Mikołaj, któremu w ten dzień będzie można powiedzieć o swoim wymarzonym prezencie pod choinkę. Czas dzieciom będą umilać również Elfy na szczudłach z Teatru Avatar, a wewnątrz hali odbędą się warsztaty z wyrabiania świątecznych ozdób.

Jedną z atrakcji dla dzieci podczas jaworzyńskiego Jarmarku będą elfy – szczudlarze z Teatru Avatar

Dorośli z pewnością znajdą coś dla siebie na świątecznym kiermaszu wśród stoisk przygotowanych przez lokalnych wystawców: nie zabraknie domowych wyrobów, swojskich wędlin, jajek prosto od szczęśliwych kurek, a także różnego rodzaju przetworów i smakołyków na świąteczne stoły przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Będzie można również zakupić żywą choinkę do swojego domu, która z pewnością stanie się tą najpiękniejszą podczas tegorocznych świąt oraz podkłady do wianków z żywych gałązek.

Podczas jarmarku będzie można również zakupić książeczkę „Amelka i 9 wyzwań” – wyjątkową wierszo-bajkę napisaną specjalnie na pomoc Amelce Gmyrek, która od roku walczy o zebranie aż 9 mln złotych na nierefundowaną terapię genową przeciw SMA. Całkowity dochód ze sprzedaży na amelkowym stoisku zostanie przeznaczony na leczenie dwuletniej Amelki.

W programie także występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, które zadbają o nastrojową oprawę muzyczną spotkania oraz wystawa prac plastycznych (laureatów Konkursów Bożonarodzeniowych): szopek, stroików i kartek bożonarodzeniowych. Tym, którzy boją się zmarznąć, zaproponujemy wspólne pieczenie kiełbasek nad paleniskiem oraz bezalkoholowy „grzaniec” z goździkami dla każdego odwiedzającego jarmark. Na zakończenie świątecznej imprezy o godzinie 17:30 zaprosimy wszystkich na niesamowity występ, który ucieszy nie tylko dzieci, ale z pewnością rozgrzeje również serca obecnych dorosłych – swoje Świąteczne FireShow zaprezentuje grupa Lascar – ćwierćfinaliści programu Mam Talent! Jesteśmy przekonani, że pokaz ognia w wykonaniu profesjonalistów na długo zapadnie w pamięć jaworzyńskiej publiczności.

Zapraszamy 17 grudnia pod halę sportowo-edukacyjną przy ul. Świdnickiej w Jaworzynie Śląskiej. Nie może Was zabraknąć – bo przecież coraz bliżej święta!

Skip to content