Aktualności

Z pasją do muzyki – XX edycja „Musica con Passione”

Muzyka, która jest pasją, wybrzmiała w Jaworzynie Śląskiej po raz dwudziesty i znów udowodniła, że ma zdolność do łączenia ludzi… Szczególnie, jeśli jest muzyką wypływającą prosto z serca, a tylko taką można było usłyszeć podczas piątkowego koncertu „Musica con Passione”.

7 czerwca 2024 r. w sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim odbyła się jubileuszowa edycja imprezy, podczas której swoje umiejętności wokalne oraz gry na instrumentach zaprezentowali mieszkańcy naszej gminy i okolic. Niezmiennie od dwudziestu lat inicjatorem wydarzenia jest Pan Hieronim Fabiś – emerytowany nauczyciel muzyki i instruktor muzyczny Zespołu „Jaworzynianie”. Podczas kameralnego koncertu był czas na wspomnienia poprzednich edycji imprezy, słowa uznania i wdzięczności. Szczególne podziękowania organizatorzy skierowali do Pana Sylwestra Bartczaka byłego dyrektora SOKiBP oraz Państwa Żelaznych jako rodziny najchętniej, najczęściej i najliczniej uczestniczących podczas każdej z edycji koncertu.

Zgromadzeni goście z żalem i jednocześnie z dużym uznaniem przyjęli wiadomość o ostatnim koncercie z cyklu „Muzyka moją pasją”, w jakim przyszło im uczestniczyć. Wiele słów wdzięczności padło pod adresem samego pomysłodawcy i organizatora wydarzenia Pana Hieronim Fabisia, który od burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza otrzymał specjalne podziękowania za wkład w rozwój lokalnej kultury.

Podczas tegorocznej jubileuszowej edycji koncertu „Musica con Passione” wystąpili: Elvis Żoch (keyboard), Paulina Dobroń (śpiew), Kinga Godyń (pianino), Alicja Malik (śpiew), Miłosz Dec (pianino), Zbigniew Czajkowski (akordeon). Wszyscy występujący otrzymali z rąk Pana Hieronima pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Urząd Miasta w Jaworzynie Śląskiej.

Skip to content