XXI Edycja Konkursu Wielkanocnego

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Jak co roku zapraszamy mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska do udziału w kolejnej Edycji Konkursu Wielkanocnego. Tradycyjnie proponujemy Państwu konkursy plastyczne – konkurs na palmę wielkanocną, tradycyjną wielkanocną pisankę oraz okolicznościową kartkę wielkanocną.

Aktualizacja!

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, przedłużeniu i zaostrzeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury.

W efekcie, informujemy, że Wielkanocne konkursy plastyczne odbędą się w formie cyfrowej:

https://sokibp.pl/polecamy/aktualnosci/xxi-konkurs-wielkanocny-w-formie-cyfrowej/

W tym roku postanowiliśmy także wprowadzić nową kategorię konkursową przeznaczoną dla osób dorosłych –  wypiek babki wielkanocnej. Wielkanoc nie byłaby świętem bez pysznej wielkanocnej baby, dlatego jesteśmy ciekawi, jakie babki goszczą na Państwa wielkanocnych stołach. Czy wypiek świątecznej baby opiera się na jakiejś nowatorskiej recepturze, czy może mieszkańcy naszej gminy stawiają na tradycję i sprawdzone babcine przepisy?

Zarówno ocena wypieków, jak i wręczenie nagród przyznanych w konkursach plastycznych odbędą się podczas Jarmarku Wielkanocnego 5 kwietnia 2020 r. w Hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej w Jaworzynie Śląskiej. Podczas imprezy będzie można również podziwiać wystawę nagrodzonych prac.

Pisanka nagrodzona podczas XV Edycji Konkursu Wielkanocnego

Uwaga! Udział w konkursie na babkę wielkanocną wymaga wcześniejszego zgłoszenia, którego można dokonać w sekretariacie SOKiBP (obiekt wielofunkcyjny na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Sportowej 1) lub telefonicznie pod nr 504 088 676.

Prace plastyczne wraz z wypełnionymi kartami zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy dostarczać do sekretariatu SOKiBP. Termin zgłoszeń i nadsyłania prac plastycznych upływa 31 marca br.

Zapraszamy do zaznajomienia się z załączonym regulaminem:

Regulamin XXI Edycji Konkursu Wielkanocnego

Karty zgłoszenia (pdf)