Wystawa prac plastycznych Przemysława Pasikowskiego

przemek_stronaOd 1 do 31 września br. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej będzie można oglądać wystawę rysunków Przemysława Pasikowskiego, który pochodzi i mieszka w  Jaworzynie Śląskiej. Przemek jest szczęśliwym mężem i ojcem. Jego przygoda z rysunkiem rozpoczęła się w szkole podstawowej, kiedy to na ostatnich kartkach zeszytów rysował samochody, zwierzęta i różne postacie. Szkoła jednak nie doceniała jego talentów, ponieważ koniec roku szkolnego kończył się dla niego głównie oceną dostateczną z Plastyki. Po wkroczeniu w dorosłe życie pasja odeszła nieco na bok, aby powrócić po piętnastu latach.

Głównym tematem prac Przemka jest motoryzacja, szczególnie ta z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Technika to rysunek wykonywany zwykłymi kredkami ołówkowymi, jednak rezultaty pracy Przemka są niesamowite. „Nowoczesne samochody wydają mi się sztuczne, plastikowe, pozbawione duszy.” – opowiada o swoich odczuciach artysta. Shelby Cobra’67, Shelby Mustang GT 350, Porsche 356 Speedster wręcz ożywają na jego rysunkach. Jeden rysunek, w zależności od stopnia skomplikowania, powstaje w około 24 godziny.

Swoje prace publikuje głównie w Internecie, posiada swój profil w serwisie społecznościowym Facebook, gdzie jego twórczość polubiło ponad dwa tysiące osób. Przemek wykonuje także prace na zamówienie. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z artystą pod adresem e-mail: schemeckfb@gmail.com.

Wystawę rysunków Przemka można oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy SOKiBP.

Skip to content