Wyprawki czytelnicze – „Mała książka – wielki człowiek”

Informujemy, że Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej ponownie przystąpiła do promującego czytelnictwo projektu zatytułowanego – „Mała książka – wielki człowiek”.

Organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Ogólnopolska kampania ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3–6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice — przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki czytelnicze nieodpłatnie można odbierać zarówno w oddziale centralnym Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01), jak i w czynnych filiach bibliotecznych: w Piotrowicach Świdnickich i Starym Jaworowie w godzinach otwarcia bibliotek. Wyprawkę otrzyma każdy przedszkolak, który jest już zapisany do biblioteki, a także ten, który odwiedzi ją po raz pierwszy i zdecyduje się na pozostanie naszym czytelnikiem. Liczba wyprawek jest ograniczona.

Skip to content