Wyprawki czytelnicze czekają na małych czytelników

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki, zapraszamy do udziału w projekcie adresowanym do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat), którego celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy przedszkolak w wieku od 3 do 6 lat, który odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma w prezencie unikalną Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. To nie wszystko. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z naszego księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma specjalną naklejkę. Zebranie 10 naklejek nominuje malucha do odebrania imiennego Dyplomu Małego Czytelnika!

Wyprawki czytelnicze nieodpłatnie można odbierać zarówno w oddziale centralnym Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01), jak i na filiach bibliotecznych w Piotrowicach Świdnickich, Pastuchowie i Starym Jaworowie w godzinach otwarcia bibliotek. Wyprawkę otrzyma każdy przedszkolak, który jest już zapisany do biblioteki, a także ten, który odwiedzi ją po raz pierwszy i zdecyduje się na pozostanie naszym czytelnikiem.  Liczba wyprawek jest ograniczona.

Książki z wyprawek można podejrzeć na bibliotecznej wystawie

Drodzy Rodzice, badania jednoznacznie dowodzą, iż dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Zachęcamy Was zatem nie tylko do odbioru darmowej książki dla dziecka, ale także do rozpoczęcia przygody z czytaniem i wszystkimi jego dobrodziejstwami.