Wyjazd do teatru – „Czego nie widać”

Zapraszamy na wyjazdowe spotkanie ze sztuką teatralną w Wałbrzychu. Ponownie proponujemy spektakl o zabarwieniu komediowym. 21 stycznia 2022 r. (piątek) organizowany jest wyjazd do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego na sztukę Michaela Frayna „Czego nie widać” – uznawaną za jedną z najzabawniejszych fars powstałych w ostatnim czasie.

„Czego nie widać opowiada o teatrze, o niekończących się próbach, zdesperowanych reżyserach i zdruzgotanych aktorach. Michael Frayn rozpisuje komiczną sytuację zmagań trupy teatralnej tuż przed premierą i wyjazdem w długie tournee ze spektaklem. Widzowie dostają niepowtarzalną okazję zobaczyć od podszewki, jak powstaje teatr. Czego nie widać to spektakl w spektaklu, gdzie życie osobiste aktorów przeplata się z życiem postaci, w które się wcielają. Ta trzyaktowa sztuka przenosi publiczność w sam środek bieganiny przed premierą, reżyser Lloyd Dallas (w tej roli Mateusz Flis – jeden z najmłodszych aktorów teatru) stara się doprowadzić do końca trzecią próbę generalną. Śledzimy rodzące się w bólach przedstawienie „co widać”, niestety, aktorom mylą się teksty, scenografia się chwieje, a z drzwi ciągle wypadają klamki. Żeby tego było mało – do głosu dochodzą sprawy sercowe. Sytuacja sceniczna ukazująca próbę teatralną staje się idealną soczewką, przez którą można zobaczyć świat teatru, czy nawet szerzej, mechanizmy rządzące nami wszystkimi. (…)”

Czas trwania spektaklu: 180 min (z jedną przerwą)

Premiera 14 czerwca 2019 r.

Obsada: Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Joanna Łaganowska, Irena Wójcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz

Tekst: Michael Frayn

Przekład: Karol Jakubowicz i Małgorzata Semil

Reżyseria: Paweł Świątek

Scenografia i kostiumy: Marcin Chlanda

Inspicjent: Anna Solarek 

Spektakl wystawiany jest na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego.

Szersze informacje na temat sztuki na stronie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu : https://teatr.walbrzych.pl/dzialalnosc-czyli-spektakle/czego-nie-widac/

Wyjazd zaplanowany jest z Jaworzyny Śląskiej (spod marketu Dino) o godzinie 17:10, planowany powrót ok. godziny 21:40.
Koszt wyjazdu to 25 zł /os. (płatne od 17.01 w kasie SOKiBP w Bibliotece Publicznej lub przelewem na konto bankowe SOKiBP).
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na wyjazd obwiązują zapisy. Zapisać można się pod numerem telefonu 504 088 676 (sekretariat SOKiBP).

Skip to content