W bibliotece rusza „Ligia Czytelnicza”

Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprasza najmłodszych czytelników do udziału w dużej akcji promującej czytelnictwo w naszej gminie i zarazem świetnej zabawy. „Liga Czytelnicza” to konkurs skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do grup przedszkolnych i klas I-III szkoły podstawowej z terenu Gminy Jaworzyna Śląska. Zabawa polega na zbieraniu naklejek za wypożyczane książki w specjalnie do tego przeznaczonej Karcie Małego Czytelnika oraz zdobyciu tytułu Mistrza Czytelnictwa. Na najlepszych młodych czytelników oraz grupy, które zbiorą największą ilość bibliotecznych naklejek czekają atrakcyjne nagrody, zaś dla wszystkich uczestników, którym uda się wypełnić całą kartę naklejkami, Biblioteka przygotowała pamiątkowe dyplomy oraz zakładki. Ponadto spośród wszystkich małych Mistrzów Czytelnictwa rozlosujemy pięć nagród dodatkowych. Akcja trwa do połowy stycznia czyli do rozpoczęcia przez dzieci ferii zimowych. Zachęcamy wszystkich małych czytelników z naszej gminy, a także grupy przedszkolne i klasy do włączenia się w tę emocjonującą zabawę z książką w roli głównej.

Karty Małego Czytelnika dostępne będą do odbioru od 2 października br. w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej oraz w czynnych filiach bibliotecznych.

Uwaga! Do udziału w akcji mogą przystąpić wyłącznie dzieci zapisane do Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej lub jej filii bądź po uprzednim zapisaniu się do biblioteki i wypełnieniu Karty Zapisu przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka.

Szczegóły dotyczące zasad przebiegu „Ligi Czytelniczej” znajdują się w regulaminie akcji dostępnym poniżej:

Regulamin akcji „Liga Czytelnicza”