Udane Święto Plonów Gminy Jaworzyna Śląska

Imprezę poprzedziła Msza Święta w intencji rolników oraz w podziękowaniu za zebrane plony. Po poświęceniu dożynkowego chleba oraz stoisk sołectw, z rąk starosty i starościny dożynek (Pan Radosław Mentel i Pani Dorota Domaradzka) symboliczny bochen chleba odebrały Władze Gminy na czele z Burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem.

Dożynki Gminne w Jaworzynie Śląskiej 2021

Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczno-rozrywkowy. Na scenę wkroczyły zespoły ludowe: „Jaworzynianie” i „Goczałkowianie”. W międzyczasie rozegrano tradycyjny Turniej Wsi, w którym pierwsze miejsce zajęły eq-aequo sołectwa Piotrowice Świdnickie oraz Pastuchów. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Witków, a trzecie miejsce zajęły sołectwa Milikowice oraz Nowice.

Dożynki Gminne w Jaworzynie Śląskiej 2021

W trakcie dożynek dokonano także oceny stoisk oraz wystawionych na nich potraw. Uznanie komisji konkursowej zdobyły: babeczka warzywna (Bolesławice), zupa gulaszowa (Bagieniec), serek biały (Tomkowa), zupa czosnkowa (Nowice) i chinkali (Piotrowice Świdnickie). Według międzynarodowego jury, najładniejsze stoisko dożynkowe przygotowało sołectwo Pastuchów, przed Milikowicami (II miejsce) i Starym Jaworowem (III miejsce). Wszystkie nagrodzone sołectwa otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez Gminę Jaworzyna Śląska oraz SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej. Podczas imprezy uczczono także 20. rocznicę partnerstwa pomiędzy Gminą Jaworzyna Śląska, a niemieckim Pfeffenhausen.

Dożynki Gminne w Jaworzynie Śląskiej 2021

O godzinie 18:00 na dożynkowej scenie zaprezentowała się „Lady Folk”. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną, która potrwała do północy

Zobacz galerię zdjęć z Gminnych Dożynek w Jaworzynie Śląskiej’2021

Skip to content