Aktualności

Udane Dni Jaworzyny Śląskiej

IMGP5577Tegoroczne Dni Jaworzyny Śląskiej, które odbyły się  6 i 7 czerwca, upłynęły przy pięknej, wręcz upalnej pogodzie. Na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej zarówno w piątek, jak i w sobotę panowała doskonała piknikowa atmosfera, podgrzewana zarówno przez słońce, jak i występujących na estradzie artystów. Mnogość urządzeń rozrywkowych dla dzieci i dorosłych, a także różnorodność stoisk gastronomicznych, które pojawiły się wokół płyty głównej boiska w Jaworzynie sprzyjały świetnej zabawie. Organizatorzy corocznego święta jaworzynian – pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej – przygotowali dla widzów atrakcyjny program, na który złożyły się głównie występy estradowe znanych zespołów muzycznych. Najjaśniejszymi gwiazdami Dni Jaworzyny Śląskiej byli Paweł Kukiz i Piersi oraz Kasia Kowalska. Oprócz nich jednak zaprezentowali się także inni wykonawcy.

W piątek imprezę rozpoczęli „Dragon” (Kędzierzyn-Koźle) oraz „Altana Sound System” (Pastuchów), którzy zaprezentowali na scenie mieszankę reggae i hip-hop’u. Po nich na estradę wszedł „Thomas”, który przypomniał wszystkim największe hity muzyki pop i dance lat 90-tych,a w promieniach zachodzącego słońca wystąpiła formacja „Babylon”, która zagrała przeboje legendarnego zespołu „BoneyM”. Kiedy przyszła pora na koncert gwiazdy wieczoru, przed sceną zebrało się ponad tysiąc widzów, którzy razem śpiewali największe przeboje zespołu Piersi i solowe utwory Pawła Kukiza. Był to pierwszy w tym roku występ zespołu Pawła w plenerze. Atmosfera podczas koncertu była doskonała, więc artyści przedłużyli swój występ, który potrwał ponad godzinę.

IMGP5696Drugi dzień imprezy rozpoczął się od koncertu orkiestry dętej „Lohmarer Blasorchester” z Niemiec. Następnie na scenę weszły dzieci, młodzież i jaworzyńscy seniorzy, którzy zaprezentowali występy wokalne oraz taneczne. Na estradzie zaprezentowały się dzieci z formacji tanecznej „Fart”, wokalistki ze studia wokalnego SOKiBP, zespół „WordPick” oraz „Jaworzynianie”. W tym samym czasie na płycie boiska wolontariusze Klubu Młodzieżowego i Młodzieżowej Rady Miejskiej trwał blok zabaw, konkursów i mini-turniejów dla najmłodszych uczestników imprezy.

O godzinie 19:00 na estradę wkroczył zespół „Demia Doberman & Live Show”, który zaprezentował mocne, rockowe uderzenie, a po nich na scenie zaprezentowali się muzycy z jaworzyńskiego zespołu „Back To The Dreams”. Punktualnie według programu, o 21:50 rozpoczął się ostatni występ artystyczny tegorocznych Dni Jaworzyny Śląskiej. Na scenę wkroczyła znana dobrze wszystkim od dwudziestu lat artystka – Kasia Kowalska. Wokalistka oraz jej zespół wykonali swoje najpopularniejsze utwory, przy których bawili się licznie przybyli mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej oraz okolicznych miejscowości powiatu świdnickiego. Gwiazda wieczoru porwała publiczność do wspólnego śpiewania, a żywiołowe reakcje widzów zostały wynagrodzone bisami. Koncert w Jaworzynie Śląskiej był dobrą rozgrzewką dla artystów i Kasi przed występem na 51 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

IMGP6019Po występie Kasi Kowalskiej, Dyrektor jaworzyńskiego Ośrodka Kultury, Sylwester Bartczak, który osobiście prowadził całą imprezę, podziękował występującym podczas Dni Jaworzyny Śląskiej artystom oraz wszystkim osobom, które pracowały nad organizacją tegorocznej odsłony  największej imprezy w Gminie Jaworzyna Śląska. Osobne podziękowania należały się publiczności, która w czasie obu dni kulturalnie bawiła się na Stadionie Miejskim. Dni Jaworzyny Śląskiej zakończyły się efektownym pokazem laserowym, zrealizowanym przez firmę „Visual Sensations”.

Tegoroczne Dni Jaworzyny Śląskiej można z pewnością uznać za bardzo udane. Dopisała zarówno pogoda, jak i publiczność, przyciągnięta głównie przez występy gwiazd polskiej muzyki. Artyści, którzy występowali podczas tej imprezy poprzez serwisy społecznościowe przekazali wyrazy uznania organizatorom za doskonałe przygotowanie imprezy oraz jednocześnie podziękowali mieszkańcom Jaworzyny Śląskiej i widzom za wspaniałą atmosferę, która panowała na Stadionie Miejskim podczas ich występów.

Zobacz galerię zdjęć z Dni Jaworzyny Śląskiej 2014

Skip to content