Udana zabawa na Biesiadzie Folklorystycznej

19 października 2018 r. w Restauracji Magnolia Rast w Jaworzynie Śląskiej wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością zespoły ludowe z terenu powiatu świdnickiego, które zostały zaproszone przez naszych lokalnych artystów z zespołu „Jaworzynianie”.
Do Jaworzyny Śląskiej przyjechali: Goczałkowianie z Goczałkowa, Olszaniacy z Olszan, Cicha Woda z Udanina, Akord ze Świebodzic i Retro ze Strzegomia.
Zdziwili się jednak Ci, którzy oczekiwali od zespołów jedynie ludowego repertuaru. Kapele zaprezentowały nie tylko tradycyjne, ludowe utwory, ale także zgodnie z prośbą organizatorów piosenki patriotyczne, w związku z obchodzoną w tym roku 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na tym jednak nie koniec, ponieważ kapele prześcigały się w prezentacji różnego rodzaju utworów niekoniecznie związanych z polską tradycją ludową, o czym mogą świadczyć taneczne występy rodem z Dzikiego Zachodu. Zabawa była przednia i wszyscy oprócz wspólnych śpiewów dali się porwać także od tańca.
Na zakończenie imprezy każda z przybyłych do Jaworzyny kapel otrzymała ufundowane przez organizatorów: prezent i pamiątkową statuetkę z rąk Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza i Przewodniczącego Rady Powiatu Świdnickiego Krzysztofa Sołtysa. Dziękując za wspaniałe występy podziękowali oni za trud włożony w kultywowanie kultury nie tylko ludowej oraz społeczną aktywność. Specjalne podziękowania z rąk Burmistrza dla zespołu „Jaworzynianie” otrzymał kierownik kapeli – Pan Hieronim Fabiś – za reprezentowanie naszej gminy na różnego rodzaju przeglądach i promocję Jaworzyny Śląskiej podczas imprez, na terenie całego Dolnego Śląska.
Dziękujemy wszystkim zespołom i widzom za udział w tej niepowtarzalnej imprezie i jednocześnie zapraszamy na kolejną odsłonę Biesiady Folklorystycznej.

Skip to content