Turniej Piłki Halowej Stowarzyszeń i Instytucji Gminy Jaworzyna Śląska

IMGP0798Turniej Piłki Halowej Stowarzyszeń i Instytucji Gminy Jaworzyna Śląska to coroczna impreza z wieloletnią tradycją. Jak zwykle, na początku roku członkowie różnych organizacji, które działają na terenie naszej Gminy spotykają się, aby zintegrować się w duchu sportowej rywalizacji, walcząc o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. W tegorocznej odsłonie Turnieju, który odbył się 27 lutego br., wzięło udział sześć drużyn, pośród których znaleźli się członkowie Niezależnego Stowarzyszenia Wędkarskiego w Jaworzynie Śląskiej, Samorządowcy, Przedsiębiorcy, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy ZPS Karolina sp z o. o., strażacy OSP Nowice (zwycięzcy Turnieju Piłki Halowej Ochotniczych Straży Pożarnych) oraz gościnnie kobieca drużyna Darboru Bolesławice.

Drużyny rozlosowano do dwóch grup, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Po zakończeniu rozgrywek grupowych, przyszła pora na półfinały i finały. W Turnieju ostatecznie zwyciężyła drużyna Przedsiębiorców, która w finałowym spotkaniu pokonała drużynę Wędkarzy 6:1. Mecze o trzecie i piąte miejsce były bardzo wyrównane i obydwa zakończyły się rzutami karnymi. W meczu o trzecie miejsce lepsi od Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność okazali się Samorządowcy, zaś w starciu o piąte miejsce zwyciężyła drużyna strażaków z Nowic.

Z rąk Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza, każda z drużyn otrzymała za udział w turnieju okolicznościowy dyplom oraz puchar. Wręczono także indywidualne wyróżnienia i nagrody rzeczowe dla Sebastiana Grajaszka, reprezentującego grupę Samorządowców, jako najlepszego bramkarza i Bartłomieja Chwałka z drużyny Przedsiębiorców – najlepszego zawodnika. Przyznano także nagrody specjalne dla Patrycji Figieli z drużyny Darbor Bolesławice oraz Adama Kujawy z Niezależnego Stowarzyszenia Wędkarskiego.

Skip to content