Świętujmy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprasza do aktywnego udziału w obchodach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

5 listopada 2018 r. upływa termin nadsyłania prac w konkursie plastycznym zatytułowanym „Plakat na 100 lat niepodległości”. Uroczystość wręczenia nagród oraz wystawa prac odbędą się podczas „Biegu niepodległości” w Jaworzynie Śląskiej, 11.11.2018 r.

9 listopada 2018 r., o godz. 18:30 w Kościele Parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu młodzieży uczęszczającego do Studia Piosenki Pana Mirosława Jabłońskiego.

11 listopada 2018 r., o godz. 12:00, zaraz po Mszy Św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w Kościele Parafialnym pw św. Józefa Oblubieńca NMP zapraszamy Państwa do udziału w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” i wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

O godzinie 10:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, przy ul. A. Mickiewicza rozpocznie się XII Turniej Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. Do udziału zapraszamy tenisistów zrzeszonych w klubach sportowych, a także amatorów.

Tego samego dnia od godz. 12:30 będzie można zapisać się także do jaworzyńskiego „Biegu Niepodległości”, który wystartuje o godz. 14:00 ze Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej w Jaworzynie Śląskiej.

Świętujmy razem 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości!

Więcej na temat wydarzeń: