Świątecznie i nastrojowo na Jaworzyńskim Jarmarku Bożonarodzeniowym

Pomimo wietrznej i zimnej pogody Jaworzyński Jarmark Bożonarodzeniowy przyciągnął sporo odwiedzających. Święty Mikołaj, który oczekiwał w swojej zagrodzie miał razem z towarzyszącymi mu elfami pełne ręce roboty. Na amatorów gastronomicznych wrażeń czekały stoiska wystawców, na których można było zakupić przetwory i produkty przydatne nie tylko z okazji nadchodzących świąt. Na straganach królowała zdrowa żywność przygotowana przez producentów z naszego regionu i Koła Gospodyń Wiejskich. Zziębnięci mogli skorzystać z ciepłego grzańca i samodzielnie upiec kiełbaskę przy ognisku.

Ogromną frajdą dla dzieci okazały się przejazdy na koniku polskim i spotkanie z elfami-szczudlarzami z Teatru Avatar. Na najmłodszych oczekiwały także jaworzyńskie bibliotekarki, które w kąciku aktywności plastycznej przygotowały specjalne warsztaty z wykonywania bożonarodzeniowych ozdób.

Podczas jarmarku można było nabyć żywą choinkę lub zaopatrzyć się w przepiękne ozdoby. W trakcie imprezy odbyła się także uroczystość wręczenia nagród laureatom bożonarodzeniowego konkursu plastycznego zorganizowanego przez SOKiBP. W świąteczny nastrój wprowadziły widzów uczennice Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, które zaśpiewały dla wszystkich świąteczne piosenki. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, podczas którego dzielimy się z bliźnimi. Podczas Jarmarku prowadzony był kiermasz książeczek i ozdób choinkowych na rzecz Amelki Gmyrek walczącej z SMA. Impreza zakończyła się efektownym pokazem tańca z ogniem w wykonaniu grupy „Lascar”. Dziękujemy wszystkim przybyłym za stworzenie świątecznego klimatu.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z Jaworzyńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Skip to content