Spotkanie z podróżnikiem – Indie

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z podróżnikiem, Panem Bolesławem Grabowskim. Podczas spotkania będzie można wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z podróży Pana Bolesława do Indii.

Indie to niezwykła atmosfera ciągłego targowania się o wszystko, palonych kadzidełek, zaklinaczy węży i palących się stosów kremacyjnych. Spotkanie zaczyna się od krótkiej wycieczki w Góry Tien Szan w Kirgizji i od stolicy Indii – Delhi. Podróżnik opowie także o wędrówce przez pustynię Thar oraz o ceremonii obmycia w wodach świętej rzeki Ganges w świętym mieście Benares (Waranasi).

Pan Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii. Obieżyświat zwiedził niemal wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i w wielu krajach europejskich.

Spotkanie odbędzie się 13 stycznia (piątek) 2017 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworznie Śląskiej, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.