Aktualności

Spotkanie z podróżnikiem – Egipt

185663_egipt_piramidy_wielbladyPo raz kolejny mamy przyjemność zaprosić na spotkanie z podróżnikiem, Panem Bolesławem Grabowskim. Podczas spotkania będzie można wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z podróży Pana Bolesława do Egiptu.

Uczestnicy spotkania wysłuchają opowieści o podróży przez największą pustynię świata Saharę oraz o życiu w oazie na Białej Pustyni. Pan Bolesław opowie również o Kairze – największym mieście Afryki (o Muzeum Egipskim – złotych maskach Tutenchamona, piramidach w Gizie, Sakkarze i Memfis) oraz o zwiedzaniu świątyń w Abu Simbel i Luksorze. Podczas spotkania będzie można obejrzeć zdjęcia podwodnych raf koralowych Morza Czerwonego. Odbędzie się także prezentacja strojów arabskich i licznych pamiątek z podróży Pana Bolesława po starożytnym kraju.

Pan Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii. Obieżyświat zwiedził niemal wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i w wielu krajach europejskich.

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia (piątek) 2016 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworznie Śląskiej, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Skip to content