Spotkanie z Krajem Kwitnącej Wiśni

japW piątek, 13 lutego br. zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem, Panem Bolesławem Grabowskim. Podczas spotkania  będzie można wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z podróży Pana Bolesława do Kraju Kwitnącej Wiśni. Pan Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii. Obieżyświat zwiedził niemal wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i w wielu krajach europejskich.

Japonia to jedyny w swoim rodzaju kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Kraj kwitnących wiśni, „kapsułowych” hoteli, buddyjskich mnichów i niezwykłej ceremonii picia herbaty. Zobaczyć tu można urzędnika kłaniającego się nisko klientowi podczas rozmowy przez telefon komórkowy i zjeść  lody o smaku zielonej herbaty czy fasoli. Prezentując trzy stolice Japonii – Tokio, Kioto i Nara oraz wulkan Fudżi, Pan Bolesław opowie o japońskiej szkole. Pokaże też tradycyjny dom japoński. Opowieści o Japonii  ubarwiona będzie prezentacją kimon, przyrządów do pisania i wielu ciekawych pamiątek.

Wszystkich zainteresowanych podróżami, a szczególnie krajami orientu, zapraszamy do Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej na godzinę 16:00.