Skąd przybyli nasi przodkowie? Pomóż tworzyć mapę migracji!

Zaledwie kilka dni temu poprosiliśmy Państwa o wypełnienie ankiety dotyczącej migracji ludności do Gminy Jaworzyna Śląska w latach 1945-55. Pomysł pojawił się w ramach realizacji projektu historycznego „Dawno temu w Jaworzynie”. Zaskoczyli nas Państwo swoim szybkim odzewem. Dzięki Waszej aktywności, już po paru dniach możemy zaprezentować pierwsze efekty naszej współpracy. Ankietę „Skąd przybyli nasi przodkowie?” wypełniło w ciągu kilku dni ponad 20 osób.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali informacje na temat swoich pradziadków, babć, ojców, czy też innych członków rodziny. Oczywiście zapraszamy kolejne osoby do wypełnienia ankiety. Jak mogą Państwo zobaczyć, narzędzie które powstało, może służyć nie tylko celom badawczym. Być może dzięki podanym informacjom odnajdą się zapomniani członkowie rodziny. Na pewno powstała mapa będzie pamiątką dla następnych pokoleń mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska.

Ankieta „Skąd przybyli nasi przodkowie?” będzie aktywna przez dłuższy okres. Zgodnie też z Państwa sugestiami, w najbliższym czasie rozszerzymy zakres ankiety na kolejne dekady XX wieku. Czekamy też na Państwa uwagi i propozycje dotyczące tej inicjatywy. Mapę można przeglądać na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Wszystkie podane przez ankietowanych informacje zebrane są też w formie tabeli, którą można sortować i przeszukiwać.

Powstałą mapę migracji ludności do Gminy Jaworzyna Śląska mogą Państwo obejrzeć po kliknięciu w poniższy obrazek.

Skip to content