Rycerze z Jaworzyny zdobyli gród w Czechach

Wśród uczestników tegorocznej edycji  zdobywania grodu Curii Vitkov w Republice Czeskiej, na zaproszenie organizatorów, znalazła się grupa rekonstrukcji historycznej z Gminy Jaworzyna Śląska – Rota Św. Barbary. W tym roku, w związku z 20-to leciem imprezy, datowanie imprezy zostało rozszerzone, dzięki czemu gospodarze mieli w swej osadzie członków grup rekonstrukcji historycznej od 9 do 13 stulecia,  od Wielkich Moraw i Wikingów, poprzez  okres romański do  rycerstwa z końca XIII wieku. Rota św. Barbary połączyła swoje siły z Bractwem Zamku Grodno i stworzyła polski obóz wśród zabudowań grodowych.

W ciągu dwóch dni oblężenia grodu, nasi rekonstruktorzy walczyli ramię  w ramię z drużynami ze Słowacji i Czech przełamując obronę osadników. Oprócz walk, można było wziąć udział w turnieju łuczniczym (wygrał Krzysztof z Bractwa Zamku Grodno) oraz turnieju wojowników (5×5). Tradycyjnie wśród atrakcji dodatkowych odbyła się Bitwa Dzieci, rożne gry i zabawy, warzenie strawy średniowiecznej, kształcenie w różnych rzemiosłach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy i jednocześnie zapraszamy na imprezę „Średniowieczny obóz – Nowice”, organizowaną przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną oraz Rotę św. Barbary, która odbędzie się 25 sierpnia 2018 r. w Koziarni w Nowicach, gdzie czekać na Was będzie moc atrakcji związanych ze średniowieczem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy

Skip to content