Rocznica Odzyskania Niepodległości w Jaworzynie Śląskiej

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Jaworzyna Śląska włączyła się w świętowanie Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Obchody narodowego święta rozpoczęły się już 10 listopada XIII Turniejem Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. Zawody, które tradycyjnie zostały zorganizowane przez SOKiBP oraz Sekcję Tenisa Stołowego Gminnego Ludowego Klubu Sportowego, zostały rozegrane w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Udział w rozgrywkach wzięło ponad 30 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach adekwatnych do wieku: do 20 lat, 21-49 lat, 50 lat i więcej oraz w grze podwójnej. W osobnej kategorii rywalizowali także zawodnicy niezrzeszeni w klubach sportowych. Oto wyniki poszczególnych rozgrywek:
Kategoria do 20 lat:
I miejsce – Patryk Zieliński
Kategoria 21-49 lat:
I miejsce – Tomasz Pieśla
II miejsce – Marcin Świrski
III miejsce – Filip Pilarczyk
Kategoria 50 lat i więcej:
I miejsce – Bogusław Charczuk
II miejsce – Marek Poręba
III miejsce – Stanisław Zagajewski
Kategoria niezrzeszeni:
I miejsce – Robert Sempryk
Kategoria gra podwójna:
I miejsce – Sylwester Poręba, Tomasz Pieśla
II miejsce – Kamil Kowalewski, Sebastian Haznal
III miejsce – Filip Pilarczyk, Adam Mikulicz
Najlepszym tegorocznym zawodnikiem turnieju i zdobywcą nagrody głównej został Tomasz Pieśla.

Nagrodzeniu uczestnicy XIII Turnieju Tenisa Stołowego

11 listopada w Urzędzie Miejskim odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, podczas której zostały wręczone odznaczenia dla Zasłużonych dla Gminy Jaworzyna Śląska. O godzinie 11:00 w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca w Jaworzynie Śląskiej została odprawiona uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny. Po nabożeństwie mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej wraz z przedstawicielami władz naszego miasta udali się pod pomnik ofiar o niepodległość, gdzie zostały złożone symboliczne kwiaty. Pod pomnikiem w towarzystwie Zespołu Jaworzynianie uroczyście odśpiewano „Rotę”.

Przemarsz pod pomnik ofiar o niepodległość

Dzień 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Jaworzynie Śląskiej miał również charakter sportowy i prozdrowotny. Tradycyjnie zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy do udziału w Biegu Niepodległości, który w tym roku miał miejsce na terenie Stadionu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. W tegorocznym biegu udział wzięło ponad 200 osób – dzieci i dorosłych, którzy zdecydowali się na „aktywne świętowanie”. Po przebytej trasie biegu na każdego uczestnika czekała ciepła herbata oraz bigos i jak zawsze – losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych ufundowanych przez Gminę Jaworzyna Śląska oraz sponsorów: ZPS „Karolina” sp. z o. o., Restaurację Magnolia Rast, firmę „Jako” Pana Tomasza Mojsy. Podczas imprezy odbyło się także wręczenie sprzętu jednostkom OSP Gminy Jaworzyna Śląska – strażacy otrzymali między innymi kamerę termowizyjną, nowe pompy, agregaty prądotwórcze i węże strażackie.

Przekazanie sprzętu strażackiego jednostkom OSP Gminy Jaworzyna Śląska

Warto wspomnieć, że mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej świętowali Rocznicę Odzyskania Niepodległości również poza granicami naszej gminy. W piątek 8 listopada Zespół Jaworzynianie brał udział w XXI Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie, zaś 11 listopada dziewczęta z Formacji Mażoretkowej „Fart” uczestniczyły w Radosnej Paradzie Niepodległości we Wrocławiu – organizowanej po raz osiemnasty największej paradzie z okazji Święta Niepodległości na Dolnym Śląsku.

„Fart” na Radosnej Paradzie Niepodległości we Wrocławiu