Przygoda w wiejskim gospodarstwie

Dzieci biorące udział w „Feriach z SOKiBP” spędziły 5 lutego 2019 r. niesamowity dzień w zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku. Było to niepowtarzalne spotkanie z tradycją, zwyczajami i realiami pracy i życia panującymi w wiejskim gospodarstwie sto lat temu.

Dzieci nie tylko wzięły udział w warsztatach plastycznych, ale także chętnie słuchały opowieści o tym, jak wyglądało życie staropolskiej gospodyni i gospodarza. Uczestnicy zajęć wzięli udział w warsztatach z pieczenia i zdobienia chleba, poznali różne rodzaje zbóż i produktów ze zboża.

Największą atrakcją okazało się jednak zwiedzanie wiejskiego gospodarstwa, w tym kontakt z żywym inwentarzem. Dzieci przywitały świnka Jadwiga, owca Celinka, kozy Zuzia, Frania i Rudy oraz cała gromadka króliczków i świnek morskich. Dla wielu z uczestników wycieczki był to pierwszy kontakt z żywymi zwierzętami gospodarczymi i niesamowite przeżycie.

Dzięki zdobytej w zagrodzie wiedzy, dzieci zdobyły poszanowanie nie tylko dla wysiłku i pracy wiejskich gospodarzy, ale także dla zwierząt, które towarzyszyły człowiekowi w gospodarstwie domowym.

Dziękujemy gospodarzom zagrody edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” za wspaniałe przeżycie, jakim była wizyta w tym niesamowitym miejscu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wizyty w zagrodzie.