Przedsiębiorcy bezkonkurencyjni

Turniej Piłki Halowej Stowarzyszeń Gminy Jaworzyna Śląska, to impreza z siedmioletnią tradycją. Jak zwykle, na początku roku członkowie różnych organizacji, które działają na terenie naszej Gminy spotykają się, aby zintegrować się w duchu sportowej rywalizacji, walcząc o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. W tegorocznej odsłonie Turnieju wzięło udział sześć drużyn, pośród których znaleźli się członkowie Niezależnego Stowarzyszenia Wędkarskiego, strażacy z OSP Bolesławice (zwycięzcy turnieju OSP), Samorządowcy, Związkowcy z ZPS „Karolina” sp. z o.o., jaworzyńscy Policjanci oraz reprezentacja Przedsiębiorców.

Drużyny rozlosowano do dwóch grup, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.

Wyniki rozgrywek grupowych:

Wędkarze – Związkowcy 3:7

Przedsiębiorcy – Samorządowcy 3:2

Związkowcy – Policjanci 6:3

Samorządowcy – Strażacy 3:4

Wędkarze – Policjanci 7:4

Przedsiębiorcy – Strażacy 3:0

Po zakończeniu rozgrywek grupowych, przyszła pora na półfinały i finały. W Turnieju ostatecznie zwyciężyła drużyna Przedsiębiorców, która wygrała wszystkie mecze. W finałowym spotkaniu pokonała ona drużynę Związkowców 5:4. W meczu o trzecie miejsce lepsi od Wędkarzy okazali się Strażacy z Bolesławic, którzy po zaciętym meczu zwyciężyli 1:2. Piąte miejsce zajęli Samorządowcy, którzy w starciu z Policjantami wygrali swój jedyny mecz w całym Turnieju stosunkiem 5:2.

Z rąk Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza i jego Zastępcy Marka Zawiszy, każda z drużyn otrzymała za udział w turnieju okolicznościowy dyplom oraz puchar. Wręczono także indywidualne wyróżnienia i nagrody rzeczowe dla Kacpra Jędrasa (król strzelców w konkursie karnych), Bartłomieja Chwałka (najlepszy bramkarz), Jacka Koblowskiego (najpiękniejsza bramka) oraz Mariusza Charytanowicza (najlepszy zawodnik).