Aktualności

Przed nami Jarmark Wielkanocny

W sobotę 23 marca 2023 r. zapraszamy wszystkich na jaworzyński „Jarmark Wielkanocny”.

Impreza odbędzie się w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a w Jaworzynie Śląskiej. Jarmark jak co roku, będzie obfitował w różnego rodzaju kiermasze: wielkanocnych ozdób, rękodzieła, świątecznych smakołyków, ciast i wypieków przygotowanych przez sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i lokalnych producentów (informacje dla wystawców i zapisy: Zapraszamy wystawców na Jarmark Wielkanocny).

W trakcie Jarmarku rozstrzygniemy także „Konkurs z jajem-wytrawnie i na słodko”, podczas którego zostaną wyłonieni autorzy najsmaczniejszej potrawy wielkanocnej i świątecznego wypieku (więcej na temat konkursu: Konkurs z jajem). Podobnie jak w ubiegłych latach podczas imprezy będzie można obejrzeć wystawę prac nagrodzonych w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym: tradycyjnych pisanek oraz palm wielkanocnych. Odbędzie się także uroczystość wręczenia nagród w tych konkursach.

Podczas imprezy nie zabraknie oczywiście atrakcji dla najmłodszych, których zapraszamy do specjalnej strefy zabaw dla dzieci. Jak zwykle czas umilą także występy artystyczne. Zaprezentują się między innymi dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz Zespół taneczny„Fart”.

Jarmarkowi Wielkanocnemu będzie towarzyszyła również zbiórka charytatywna na rzecz Agatki Salamon. Ekipa wolontariuszy wspierająca małą jaworzyniankę w drodze po zdrowe serduszko, zaprasza na kiermasz ciast, książek, ciepłe pierogi i akcję „piątaka za pluszaka”.

To tylko część atrakcji, czekająca na odwiedzających coroczny jarmark – przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Impreza zaplanowana jest w godzinach od 15:00 d 18:00.

Skip to content