Pomoc dla maluchów z Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu

fb_dmd_walbrzychGrupa prywatnych osób, w tym mieszkańców naszej gminy zorganizowała akcję pomocy dzieciom przebywającym w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.  Od kilku miesięcy Dom nie przyjmuje już maluszków, ponieważ nie jest w stanie ich utrzymać. Dzieci to niemowlaki w wieku kilku miesięcy, dzieciaczki do lat 6. Łącznie 30 szkrabów, w tym dzieci na specjalnej diecie bezglutenowej i innymi schorzeniami. W placówce potrzeba odżywek, mleka, słoiczków, soczków, herbatek, środków do pielęgnacji i czystości, lekarstw, pampersów, ubranek itd. Organizatorzy akcji chcą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia dostarczyć maluchom materiały od darczyńców.

Dołączyć do akcji w Internecie i śledzić ją na bieżąco można w serwisie Facebook pod adresem: Pomoc dla maluchów z Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

Informujemy, że osoby z terenu Gminy Jaworzyna Ślaska, które chciałyby wspomóc placówkę w Wałbrzychu, a nie posiadają możliwości dowozu swoich darów do Wałbrzycha, mogą je złożyć w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, ul. Powstańców 3 w godzinach od 8:00 do 19:00, do dnia 13 grudnia br. (piątek). Dary, które zostaną złożone w SOKiBP zostaną przekazane do DMD w Wałbrzychu przed Świętami Bożego Narodzenia. Jeżeli ktoś pragnie przekazać dary o dużych gabarytach, prosimy o skontaktowanie się bezpośrednio z Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu:

ul. Adama Asnyka 13, 58-301 Wałbrzych
Telefon:74 842 36 50
Skip to content