Pełen atrakcji charytatywny Piknik Rodzinny

4 września 2021 r. w ciepłe słoneczne popołudnie na terenie Stadionu Miejskiego odbył się charytatywny Piknik Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Jaworzyńska Pozytywka oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotek Publiczną. Piknik okazał się prawdziwą gratką dla fanów militarystyki i służb mundurowych. Podczas imprezy można było bowiem obejrzeć stoiska ze sprzętem wojskowym i wszelkimi militariami, a także spotkać aktywnych żołnierzy, weteranów i członków służb specjalnych z organizacji, które odpowiedziały na zaproszenie „Jaworzyńskiej Pozytywki”.  W czasie pikniku można też było skorzystać z symulatora wypadku, alkogogli i symulatora jazdy samochodem przygotowanych przez Wydział Żandarmerii Wojskowej we Wrocławiu. Przybyłe na teren imprezy dzieci na pewno nie zaznały nudy, bo specjalnie z myślą o najmłodszych na murawie boiska stanęły dmuchane atrakcje. Te nieco starsze mogły spróbować sił w strzelaniu z broni pneumatycznej lub zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód przygotowanym przez sekcję kolarską GLKS z Jaworzyny Śląskiej.  Zainteresowani historią średniowiecza kierowali swoje kroki do namiotu grupy rekonstrukcyjnej „Rota św. Barbary”, aby spróbować strzelania z łuku lub stworzyć projekt własnej tarczy obronnej. Dziewczynki chętnie korzystały z usługi wplatania we włosy kolorowych warkoczy, a Panie próbowały szczęścia w loterii, w której wygraną była stylizacja paznokci.  Oprócz wymienionych atrakcji, każde przybyłe na teren imprezy dziecko mogło także podczas odwiedzania poszczególnych stoisk i wykonywania przygotowanych aktywności, uzupełnić specjalną kartę zadań, by otrzymać „dyplom komandosa”. Na pikniku nie mogło zabraknąć też doskonałego cateringu oraz kiermaszu domowych wypieków.

Stoisko Inicjatywy Społecznej „OGROMna Pomoc”

Czas spędzony na imprezie dodatkowo umilały występy Zespołu Mażertkowego „Fart”,  a  także koncert Natalii Widuto z zespołem. Podczas pikniku można było także obejrzeć pokaz przygotowany przez Fighter Klub Kaczmarek Grodowski oraz dokładnie przyjrzeć się, a nawet wypróbować sprzęt gaśniczy wozu bojowego OSP Jaworzyna Śląska. W trakcie imprezy pod okiem Mistrza Polski Mateusza Jopka odbył się również konkurs skoku w dal dla dzieci i młodzieży oraz licytacja przekazanych darów. Impreza zakończyła się koncertem Verde czyli jaworzynianina Kacpra Jędrasa.

Występ zespołu mażoretkowego „Fart”

Pierwsza impreza, jaka odbyła się pod szyldem Stowarzyszenia Jaworzyńskiej Pozytywki, okazała się bardzo owocna dla jej inicjatorów – do kwestarskich puszek, dzięki hojności wszystkich darczyńców, którzy odwiedzili sobotnią imprezę, trafiło 5.211,18 zł. Zgodnie z działalnością stowarzyszenia zebrane pieniądze zostaną przekazane na organizację planowanych jeszcze w tym roku akcji jakimi są zbiórki darów dla dzieci przebywających w Klinice Kardiologii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz zbiórki darów do bożonarodzeniowych paczek dla podopiecznych Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich.

Mateusz Jopek wraz z laureatami konkursu skoku w dal

Zapraszamy do oglądania pełnej fotorelacji z imprezy: Charytatywny Piknik Rodzinny, 4.09.2021

Skip to content