Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska do wspólnego świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada o godzinie 9:00 zostanie rozegrany XIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. Zapraszamy zarówno do aktywnego udziału w turnieju jak i kibicowania zawodnikom. Szczegóły dotyczące turnieju znajdą Państwo tutaj.

11 listopada o godzinie 10:00 w Urzędzie Miejskim przy ul. Powstańców 3 odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, a w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca w Jaworzynie Śląskiej o godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny. Po mszy świętej odbędzie się przemarsz do parku przy ul. 1 Maja, gdzie pod pomnikiem ofiar o niepodległość zostaną złożone okolicznościowe wiązanki i wspólnie odśpiewamy „Rotę”.

Miłośników sportu i amatorów biegania zachęcamy do udziału w VIII Biegu Niepodległości o charakterze otwartego biegu ulicznego, który podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Bieg wystartuje o godzinie 14:00. Więcej informacji na temat trasy biegu oraz zapisów znajdą Państwo tutaj.