Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej dla Venus Nowice

IGP8746Około 90 zawodników stanęło do rywalizacji w Mikołajkowym Turnieju Piłki Halowej, który odbył się 14 grudnia br. w Jaworzynie Śląskiej. Niemałe emocje towarzyszyły Turniejowi jeszcze przed jego rozpoczęciem, gdyż okazało się, że na 5 dni przed jego rozpoczęciem ze względu na dużą ilość chętnych, zamknięto zapisy. 10 drużyn, które jako pierwsze zgłosiły się do udziału w Turnieju stworzyły niesamowite sportowe widowisko. Podczas sportowych zmagań nie zabrakło niespodziewanych porażek faworytów, goli w ostatnich sekundach meczów i nieoczekiwanych zmian zwycięzców w przegranych. Drużyny zostały wcześniej podzielone na dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem każdy z każdym. Po rozegraniu dwudziestu meczów (10 minut każdy) zakończono rozgrywki grupowe.

Grupa A

1. Fair Play 10 pkt.

2. Znajomi Fryzjera 7 pkt.

3. Krause Świdnica 7 pkt.

4. FC Spawacze 4 pkt.

5. The Blues 0 pkt.

Grupa B

1. Venus Nowice 12 pkt.

2. La Liga 6 pkt.

3. Walkower 6 pkt.

4. Darbor Bolesławice 4 pkt.

5. FC Flaschke 07 1 pkt.

Z każdej grupy do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny. Oto wyniki meczów półfinałowych:

Fair Play – La Liga 7:1

Znajomi Fryzjera – Venus Nowice 1:2

W meczu o trzecie miejsce spotkali się zeszłoroczni zwycięzcy Mikołajkowego Turnieju z także zeszłorocznymi triumfatorami JALPH. Zwycięsko z tego starcia wyszli Znajomi Fryzjera (6:1), którzy tym samym zeszłoroczny triumf zamienili na trzecie miejsce. W Finale spotkali się piłkarze Venus Nowice z drużyną Fair Play. Ostatni mecz Turnieju okazał się jego ukoronowanie. Początkowe prowadzenie i dominacja Venus zmieniły się w samej końcówce meczu w remis 2:2. Ostateczny wynik został rozstrzygnięty w rzutach karnych, w których najpierw bramkarz Nowic – Tomasz Roman popisał się wspaniałą paradą, a następnie atomowym strzałem Mariusz Charytanowicz pokonał bramkarza Fair Play i piłkarze Nowic mogli cieszyć się zwycięstwem w całym Turnieju.

Każda z drużyn, biorących udział w Turnieju otrzymała pamiątkowy dyplom oraz puchar. Trzy najlepsze drużyny mogły cieszyć się z nagród finansowych, ufundowanych przez Sponsora Turnieju – firmę DarBor z Bolesławic. Organizatorzy przyznali także nagrody dodatkowe w postaci statuetek oraz sprzętu sportowego. Nagrodę dla najlepszego juniora Turnieju otrzymał Kacper Jędras, wyróżnienia i nagrody specjalne otrzymali odpowiednio Szymon Borowy i Wojciech Sowa. Specjalną nagrodę przyznano także drużynie Krause Świdnica, która pomimo zgromadzenia 7 punktów nie weszła do półfinałów. Najlepszym bramkarzem został wybrany Tomasz Roman, a najlepszym zawodnikiem Mikołajkowego Turnieju Piłki Halowej zostały wybrany Dariusz Włodarczyk.

Skip to content